Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç’tan Anlamlı Kurban Bayramı Mesajı

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç Kurban Bayramı Mesajı yayınladı. Başkan Tunç’un mesajı şöyle:

“ Bizleri Mübarek Kurban Bayramına kavuşturan, bayram vesilesiyle de hem kendine hem de sevdiklerimize yakınlaştıran yüce Rabbimize sonsuz hamdü senalar olsun.

Kurban Bayramına Arakan’lı kardeşlerimizin yüreklerimizi parça parça eden hazin görüntüleriyle giriyoruz. Ancak çok iyi biliyoruz ki bütün bu zulümler zalimlerin güçlü olduğundan değil, biz Müslümanların parça parça dağınık ve birbiriyle kavgalı olduğundandır. Eğer biz hala kardeşlerimiz zulüm görürken susar  ve birbirimizle sen ben kavgasına devam edersek İslam aleminin her tarafı Arakan’dan farklı olmayacaktır.

Bu nedenle İslam Alemi ve Müslümanlar bir an evvel kendimize gelmeli, bundan sonraki yol haritamızı olduğumuz gibi değil olmamız gerektiği belirlemeliyiz. Bunun içinde her zaman bir olmalı, iri olmalı, diri olmalıyız. Başka şansımız yok !

Bu vesile ile aziz milletimiz ve bütün İslam Aleminin Mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyor, Arakan’lı kardeşlerimiz başta olmak üzere bütün dünya mazlumlarının kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Kurban Bayramımız Mübarek Olsun “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir