BAŞKAN TUNÇ: CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI BU SENE FARKLI OLSUN !

Haftamızı Kutlar mısınız Anlayışından Vazgeçilsin !

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, 01-07 Ekim tarihlerinde kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle çok önemli bir konuyu gündeme getirdi.

Başkan Tunç yaptığı açıklamada Din Görevlileri Haftasında Din Görevlilerinin haftalarını kutlatmak için başkalarının ayağına gitmesini doğru bulmadıklarını belirterek bundan vaz geçilmesini istedi.

İşte Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç’un açıklaması:

” Camiler ve Din Görevlileri Haftasında bakalım kaç kurum müftülüklerimizi, kaç kişi Din Görevlilerimizi ziyaret edecek ?

Yoksa önceki yıllarda olduğu gibi “haftamızı kutlar mısınız?” diye yine Din Görevlileri mi gidecek bazı kurumlara?

Bunu söylemek bile ağır geliyor insana!

Ama maalesef yıllarca böyle yapıldı. Artık buna son verilmeli, Din Görevlileri Haftasını kutlamak için Din Görevlileri ve onu temsil eden kurumlar başkalarının ayağına gitme yanlışından vazgeçmelidir.

 İnsanlara dini ve milli konularda rehberlik eden, Elif-Ba’yı, namazı, abdesti öğreten hocalarımızın itibarı her şeyin üstündedir. İnanıyoruz ki onların değerini çok iyi bilen saygıdeğer halkımız gerekeni yapacak ve Din Görevlilerimizin haftasını bizzat yanlarına giderek kutlayacaktır.

 Yine bu haftayla ilgili olarak bizim temennimiz  “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”ndaki Din Görevlileri bölümünü sadece Din Görevlilerine özel bir gün olarak tahsis edilmesidir. Böylece hem Camilerimiz hem de Din Görevlilerimiz için daha özgün ve daha güzel çalışmalar yapılacaktır diye düşünüyoruz.

 Her yıl kutlanan Öğretmenler Günü gibi senenin bir günü “ Din Görevlileri Günü ” olarak ilan edilmeli ve böyle bir gün mesai mefhumu gözetmeksizin 24 saat fedakarca görev yapan Din Görevlilerimize çok görülmemelidir.

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma Temsilciliği olarak bu güzel camianın bütün mensuplarının Camiler ve Din Görevlileri haftasını kutluyor, İslam’a ve Beytullah’ın birer Şubesi olan Camii ve Mescitlerimize hizmet eden Din Görevlileri ve Din Gönüllülerimizden ahirete irtihal edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sıhhat ve afiyetler diliyoruz..

Kenan Tunç
Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi ”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir