Çaycuma’lı STK’lardan Zeytin Dalı Harekatı’na ve Kahraman Mehmetçiğe Destek Açıklaması

20 Ocak 2018 tarihinde Ülkemizin güvenliği için Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatına destek veren STK’lar ortak basın açıklaması yaparak “Afrin Harekatını ve Kahraman Ordumuzu Sonuna kadar Destekliyoruz” mesajı verdiler. 02.02.2018 Cuma günü saat 14.00’de Çaycuma Cumhuriyet Meydanında Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Kenan Tunç tarafından okunan ortak Basın Açıklaması şöyle:

ZEYTİN DALI HAREKATINI SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ

Türkiye’nin sınır güvenliğini sağlamak ve hem kendisi hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için 20 Ocak 2018 tarihinde Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesine Türk Silahlı kuvvetlerimiz tarafından başlatılan “Zeytin Dalı” harekatı bugün itibariyle devam etmektedir.

Bu harekat, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde yapılmakta, Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir. Dolayısıyla bu harekat, meşru ve uluslararası hukuka uygun bir şekilde yapılmaktadır.

Bu harekât, emperyalistlerin bölgemizdeki hain emel ve çıkarlarına dur demek için atılmış çok önemli bir adımdır. Şöyle ki;

Emperyalistler, yeni bir savaş tarzı oluşturarak terör örgütlerine vekâlet vermiş ve bölgemiz adeta kan gölüne çevirmişlerdir.

Bu menfaatperest insanların bölgemizi karıştırmalarının en büyük sebebi, yeni bir paylaşım savaşıdır. Terör örgütleri işte bu paylaşım savaşlarının tetikçisi ve taşeronu konumundadırlar.

Bu yönüyle bakıldığında, Zeytin Dalı Harekâtı taşeronların arkasındaki kirli elleri deşifre etmektedir.. Özellikle ABD tarafından terör örgütüne DAEŞ bahanesiyle verilen silahların gerçek amacının ortaya çıkarılması bunun en büyük ispatıdır. Bu silahların o bölgeye neden yığıldığını da artık herkes bilmektedir.

FETÖ, DAEŞ ve PKK-PYD aynı kurgunun parçalarıdır. 15 Temmuz gibi bir ihaneti yaşamış bir ülkenin bu kurguya karşı sessiz kalması mümkün değildir. Çok şükür sessiz de kalmamış, kahraman ordumuz hainlerin tepesine ansızın inivermiştir.

Emperyalizmin taşeronlarına karşı yapılan “Zeytin Dalı Harekatı”, PKK’nın uzantısı PYD’nin Afrin özelindeki kanlı iktidarının sonunu getirecektir.

Bugüne kadar yapılan operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevziisi olarak kullanılan pek çok hedef yerle bir edilmiştir.

Stratejik önemi olan Burseya dağı başta olmak üzere pek çok köy, yerleşim alanı ve stratejik dağ ele geçirilmiş ve alınan en son bilgilere göre 823 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

Kahraman Mehmetçiğimiz bu harekâtta destan yazmaya devam etmekte ve “Ya olacağız, ya öleceğiz” diyerek Suriye topraklarından bütün dünyaya “Türkiye ile oyun oynanmaz” diye haykırmaktadır.

Türkiye’mizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine,
devletimizin bekası için hiç bir zaman fedakarlıktan çekinmeyen aziz milletimiz mazide olduğu gibi bugün de devletinin yanında, kahraman ordumuz için dualar etmektedir.

Bizler de Çaycuma STK’ları ve Çaycuma halkı olarak ulusal güvenliğimizin korunması amacıyla devletimiz tarafından başlatılan Afrin Operasyonunu sonuna kadar destekliyor, kahraman ordumuzun muzaffer olması için dua ediyoruz.

Bu arada Ülkemizin İstiklal ve istikbali için başlatılan Afrin Operasyonu sürerken Kahraman Ordumuza destek vermek yerine yalan ve yanlış haberlerle hainlere cesaret verici açıklamalarda bulunanları da şiddetle kınıyoruz. Tam da bugün muhtaç olduğumuz en önemli şey; fitne çıkarmak değil, birlik ve beraberlik içinde Ay Yıldızlı al bayrağımıza, devletimize ve kahraman ordumuza sahip çıkmaktır.

Bu vesile ile cennet vatanımızın güvenliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Yüce Allah’tan kahraman gazilerimize acil şifalar ve hayırlı uzun ömürler diliyoruz.

Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Kahraman ordumuzun yar ve yardımcısı olsun.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.”

Çaycuma’lı STK’ların Ortak Basın açıklaması, Türk Diyanet Vakıf-Sen İlçe Temsilcisi Nihat Bozacı’nın yaptığı dua ile sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir