Tunç: 28 Şubatlarda Bedel Ödeyen Kahramanları Unutmayacağız

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Kenan Tunç 28 Şubat 1997 darbesinin 21. yılı nedeniyle bir açıklama yaptı. “28 Şubatlarda Bedel Ödeyen Kahramanları asla Unutmayacağız” diyen başkan  Tunç açıklamasında şunları söyledi:

“Ne zamanki bu ülke ayağa kalkmaya yeltendi darbeci zihniyetler hemen devreye girerek buna dur dediler. 28 şubat darbesi için bin yıl sürecek dediler. Ama başaramadılar.

15 Temmuzda yine geldiler, yine denediler. Ama Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın basireti ve aziz milletimizin kahramanlığı sayesinde başaramadılar.  İnşaallah hiç bir zaman da başaramayacaklar.

Allah, bu aziz milleti yediği ekmeye, aldığı havaya, içtiği suya ihanet eden hainlerin eline bırakmayacaktır. Devleti ve milleti için çalışan imanlı azimli kadrolar buna asla fırsat vermeyecektir.

Üzerimize hep gelecekler, yine gelecekler ve yine, yine gelecekler. Ama her defasında mağlup olacaklar. Çünkü Allah’tan başka galip gelecek yoktur. Allah her zaman imanlı ve inançlı insanlarla beraberdir. Yeter ki biz iman, heyecan ve aşkla vatan ve millet için çalışmalarımıza yılmadan yorulmadan, şımarmadan ve rehavete uğramadan devam edelim. İşte o zaman güneş ülkemize daha farklı doğacak. Ve o güneş sadece Türkiye’mizi değil bütün mazlum coğrafyaları da aydınlatacaktır.

Bugün 28 şubat 2018 ! Postmodern darbenin 21.yılı !

Millet, o günlerde davası uğruna çilelere göğüs geren büyük kahraman Mücahit Erbakan’ı ve o günün çilekeş insanlarını çeşitli etkinliklerle rahmetle ve minnetle anıyor.

Ya onu terletenler, bu milletin değerlerine savaş açanlar, darbe vuranlar nerede ? Onlar tarihin zalimler sayfasında çoktan yerini aldı. Şimdi esameleri bile okunmuyor.

Bu aziz millet, “Namlusunu millete çevirmiş tanka selam durmam” diyen kahraman Anadolu evladını da, bu yapılanlar okyanusta sadece küçük bir damladır deyip sabreden ve milletini sokaklara dökmeyen mücahitleri de asla unutmayacak ve her zaman saygı ve rahmetle anacaktır.

28 Şubat’ın sene-i devriyesinde bugünkü ve yarınki güzel günlerimiz için çok ağır bedeller ödeyen merhum başbakanımız Prof.Dr Necmettin Erbakan hocamız ve arkadaşlarını ve şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu başkanımızı rahmetle, saygıyla ve dua ile anıyoruz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir