Tunç: Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun!

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Tunç, mesajında şunları söyledi:
 
 “Bayramlar, çekilen çile ve sabrın sonunda mükafatı müjdeleyen mesaj yüklü günlerdir. Dini Bayramların insanlara yüklediği en önemli mesaj Allah yolunda gösterilen sabır ve tahammülün mutlaka bayram tadında güzelliklerle neticeleneceğidir. Bu nedenle dini bayramlar ibadet ve dualarla Yüce Rabbimize şükrün en güzel şekilde ifade edileceği müstesna günlerdir.
 
Bayramların sosyal hayata yönelik en önemli mesajı ise dargınlık ve kırgınlıkların üstüne sünger çekmektir. Bayramlar, Allah için affedebilme becerisini gösterebilme günleridir. Bayramlar, fakiri, yetimi, mağdur ve mazlumu düşünme ve onlara el uzatma günleridir.
 
Ramazan Bayramı işte bu özellikleri üzerinde barındıran iki büyük dini bayramımızdan biridir. İdrak etmekte olduğumuz mübarek Ramazan Bayramını bu idrak ve şuurla kutlamak hepimizin görevidir.
 
Bayramları muhtaç olduğumuz sevgi ve paylaşmayı yeniden yakalamak için bir fırsat bilmeliyiz. İnşaallah bu bayram hasret kaldığımız sevgi ve saygı dolu hayatlar geri gelsin ve attığımız her adım buna vesile olsun. Atacağımız güzel adımlarla aranmayanlar aransın, sorulmayanlar sorulsun. Yetim ve fukaranın yüzü gülsün. Bu sayede bayram, gerçekten bayram olsun.
 

Bu duygu ve düşüncelerle yurt içi ve yurt dışındaki bütün din kardeşlerimizin mübarek Ramazan Bayramını en içten duygularımla tebrik ediyor, bayramın başta ülkemiz olmak üzere bütün insanlığın barış, huzur ve esenliğine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz diyorum..

Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun!”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir