Tunç: İstanbul Havalimanından Zonguldak’a Seferler Bekliyoruz..!

Yeni açılan İstanbul Havalimanı hakkında “Hayırlı Olsun” mesajı yayınlayan  Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, İstanbul Havalimanından Zonguldak’a iç hat seferlerinin yapılmasını istedi.

Tunç yaptığı açıklamada başta siyasiler olmak üzere ilgili mercilere seslenerek Zonguldak Havalimanının iç hat seferlere açılması için gerekli çalışmaların başlatılmasını arzu ettiklerini belirtti. Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç’un açıklaması şöyle:

Kapasitesi ve görkemiyle göğsümüzü kabartan İstanbul Havalimanı aziz milletimize hayırlı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Bu muhteşem havalimanı’nın Zonguldak ve bölgemiz açısından daha büyük bir anlam ifade etmesi için söz ve yetki sahibi olan herkese sesleniyoruz;

Cumhuriyetin 95.yılı anısına açılan İstanbul Havalimanından Cumhuriyetin ilk vilayeti olan Zonguldak’a iç hat uçuşlar bir an evvel başlatılmalı, THY başta olmak üzere Havayolu Şirketlerinin Zonguldak’a geliş gidişleri sağlanmalıdır. 

Yurt dışında en az 600 bin gurbetçisi olan Zonguldak ve bölgemiz bu konuda yıllardır büyük bir beklenti içindedir. Maalesef beklentilerimiz şu ana kadar olumlu bir sonuç vermemiş, Zonguldak’tan yurt dışına gerçekleştirilen uçuşlar bir türlü yurt içi seferlere dönüştürülememiştir.

Dünyada uçulmadık yer bırakmadık diye övünen THY ise maalesef şu ana kadar Zonguldak’a uçuşları başlatmamış ve adeta Zonguldak’ı henüz keşfedememiş gibi bir görüntü vermiştir. Tespit ettikleri olumsuzluklar mı vardır? Varsa bunlar nedir? Bu olumsuzlukların bir an evvel giderilmesi dünya devi bir havalimanı yapan ülkemiz için imkansız mıdır? Zonguldak’ın beklentileri neden göz ardı edilmektedir ?

Kaldı ki Zonguldak Havalimanından özel bir şirketin uçakları yurt dışı (Almanya) seferlerini çok rahat bir şekilde yapabilmektedir. Bunların rahat bir şekilde geldiği ve gittiği Havalimanımızdan  Ankara, İstanbul, Trabzon ve diğer yerlere neden uçuş yapılamamaktadır ? 

TBMM’ye yeni seçilen sayın milletvekillerimiz başta olmak üzere siyaset ve iş dünyasının değerli temsilcilerinden bu konuda önemli adımlar atmalarını bekliyoruz. Zonguldak Havalimanı’nın iç hatlara açılması bölge ekonomisine çok büyük katkılar sağlayacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük önem verdiği Filyos Projesinin  başarıyla yürütülmesi ve tamamlanması da Zonguldak iç hatlarının başlamasıyla daha büyük bir ivme kazanacaktır. 

Gururumuz olan İstanbul Havalimanı’mız aziz milletimiz ve insanlık için tekrar hayırlı olsun !

Şimdi sıra İstanbul Havalimanı’ndan Zonguldak’a uçuşlarda !

En azından haftada iki gün !

Ümitle ve hasretle bekliyoruz !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir