Kategoriler
Stk Haberleri

İki üç balta bizi mazimizden ayıramaz

 

Ensar Vakfı Çaycuma Şubesi tarafından gençlere yönelik “Hz. Peygamberimiz ve Gençlik “ konulu konferans programı düzenlendi. Konferansı Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç verdi.

Ensar Vakfı Çaycuma Şube Başkanı Adem İnam yaptığı açılış konuşmasında;

“ Bu program bizim gençlik adına düzenlemiş olduğumuz ilk programımızdır. İnşallah bu tür programlarımızı devam ettireceğiz. Bizler her gencimize “Ensar” olmak için yola çıktık. Unutmayalım ki bizler de zamanında birer çocuk ve birer gençlerdik. Bizler gençlerimize ışık olmaya devam edeceğiz. Memur-Sen İlçe Başkanımız sayın Kenan Tunç hocamız başta olmak üzere davetimize icabet eden bütün katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra programa konuşmacı olarak katılan Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı şair ve yazar Kenan Tunç “ Peygamberimiz ve Gençlik” konulu bir konferans verdi.

Kenan Tunç yaptığı konuşmada, gençliğin önemine vurgu yaparak Peygamber efendimizin gençlere verdiği önemi anlattı. İlk müslümanların büyük bölümünün gençlerden oluştuğuna ve İslam’ın yayılmasında gençlerin çok büyük rolü olduğuna dikkat çeken Kenan Tunç, bugün de gençlerimizin aynı iman ve ideal içinde olması gerektiğini söyledi. “İşte bunun için İslam’ı çok iyi anlamalı ve Peygamber efendimizi çok iyi tanımalıyız ”diyen Başkan Tunç, her türlü kültürel erozyona ve çeşitli olumsuzluklara rağmen ülkemizde imanlı ve inançlı gençlerimizin sayısının azımsanamayacak kadar çok olduğunu ve her geçen gün arttığını vurguladı.

Konuşmasında merhum Başbakan Prof Dr Necmettin Erbakan’ın “Bir milletin asıl gücü topu, tankı, tüfeği değil imanlı ve inançlı evlatlarıdır” sözünü hatırlatan Başkan Tunç, bunu 15 Temmuz’da bütün dünyanın gördüğünü ifade etti.

Memur-Sen Çaycuma İlçe başkanı Kenan Tunç sözlerini şu şekilde tamamladı; “ 15 Temmuz’da bir kez daha gördük ki bu cennet vatanda gençlerimizi iman ve kültüründen koparmaya hiç kimsenin gücü yetmemiş ve yetmeyecektir. Biz gençliğimiz ve geleceğimizden asla ümitsiz değiliz. Bu konuda merhum Mehmet Akif  Ersoy’un şu muazzam şiiri hepimize ders ve  ümit vermektedir;

Göreceksin ki, bu millette fazilet en uzun,
En derin köklere yaslanmada; hem sonra onun,
Bir mübarek suyu var, hiç kurumaz: “Din-i Mübin”
Hadisat etmesin oğlum, seni asla bedbin…

iki üç balta ayırmaz bizi mazimizden,
Ağacın kökleri madem ki derindir cidden.
Bu cihetten, hani hiç yılmasın, oğlum gözünüz,
Sade Garb’ın yalnız ilmine dönsün yüzünüz.”

Başkan Kenan Tunç’un konuşması baştan sona büyük bir ilgiyle dinlendi.

Konferansa Ensar Vakfı Zonguldak Şube Başkan Yardımcısı İsmail Maden, Çaycuma İmam Hatip Platformu Başkanı Adil Kabacı, Ak Parti Çaycuma eski yönetim kurulu üyesi Halit Öztürk, AK Parti Çaycuma Gençlik Kolları Başkanı Tolgahan Köktük, Çaycumalılar Derneği Başkan Yardımcısı ve Yeni Mahalle Muhtarı Teoman Temelkuran ile çok sayıda genç katıldı.

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, program sonrası sosyal medyadan bir teşekkür mesajı yayınladı. Tunç mesajında; “ Böyle güzel bir etkinlik düzenleyip bizi davet eden Ensar Vakfı Çaycuma Şube Başkanı sayın Adem İnam ve bu program için Zonguldak’tan aramıza teşrif eden Ensar Vakfı Zonguldak Şube Başkan yardımcısı sayın İsmail Maden ve onunla birlikte gelen genç kardeşlerimiz başta olmak üzere, Ensar Vakfı Çaycuma yönetimine ve bütün katılımcı  kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Biz bu tür etkinliklerle her zaman geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin yanındayız. Olmaya da devam edeceğiz inşaallah. ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir