Kategoriler
Memur-Sen Haberleri

Çaycuma Diyanet-Sen’den Dayanışma ve Kaynaşma Pikniği

Memur-Sen’e bağlı Yetkili Sendika Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Diyanet-Sen “Birlik, Beraberlik, Dayanışma ve Kaynaşma Pikniği” düzenlendi. 30.07.2019 Salı günü Çaycuma İstasyon Mahallesi Mesire Alanı’nda saat 14.00’de başlayan programa ilgi, oldukça fazlaydı.

Din Görevlisi Ahmet Aydın’ın okuduğu Kur’an-ı Kerimle başlayan programda bir açılış konuşması yapan Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, bütün katılımcılara hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı.

Tunç: Amacımız Birlik ve Beraberliktir..

Amaçlarının birlik, beraberlik, dayanışma ve kaynaşma olduğunu belirten Kenan Tunç şunları söyledi: “ Biz hem Memur-Sen, hem de Diyanet-Sen olarak Din Hizmetleri Sınıfında yıllardır yetkili sendikayız. Sendikal anlamda çalışmalarımız üyelerimiz tarafından büyük takdir gördüğü için onların teveccühleri sayesinde her yıl sayımızı daha da artırarak yetkiyi elimizde tutmaya devam ediyoruz. Bundan dolayı bize inanan, güvenen ve desteklerini esirgemeyen bütün üyelerimize şükranlarımızı arz ediyoruz.

Değerli arkadaşlar bizim sendikal kimliğimizden önce Din Görevlisi, ondan da önce Müslüman ve İslam kardeşliği kimliğimiz vardır. Bu nedenle temmuz ayı toplantımızda da ifade ettiğimiz gibi bu pikniğe hangi sendikadan olursa olsun hiç kimseyi dışlamadan bütün arkadaşları davet ettik. Davetimize icabet eden herkese, bay bayan bütün kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Pikniğimizin hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum” dedi.

Çolakoğlu: 15 Temmuz Gecesi Verilen Salalar Yüreğimize Su Serpti

Daha sonra Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu bir selamlama konuşması yaptı. Çolakoğlu, Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliğine böyle güzel bir etkinlikten dolayı teşekkür etti. Memur-Sen camiası ve Din Görevlileriyle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Ahmet Çolakoğlu

“Partimiz kurulduğu günden bu yana Diyanet çalışanları ile iç içe olduk. Çok zor ve iyi günleri beraber yaşadık. Her zaman Diyanet personeli bir adım önde oldular. Ben “en iyi cemaat, cami cemaatidir” sözüne inanıyorum. Diyanetimizin sadece camilerde değil, bayanlarla beraber en küçük kırsal kesimde bile görev yaptıklarını biliyoruz. Ülkemiz bir çok zorlukların üstesinden geldi. Camilerimizin, Kur’an Kurslarımızın ne kadar eziyetlerle bugüne geldiğini unutmadık. En son 15 Temmuz 2016’ da bir maskeye bürünmüş yapı darbe teşebbüsü ile ülkeyi uçurumun kenarına getirdi. O gece salaları duyduğumuz an içimize su serpildi. Bu salaları veren değerli din görevlilerimizden Allah razı olsun. Hiç tereddüt etmeden, gözünü budaktan sakınmadan gece evinden çıkıp camide sala verdiler. Bunlar olmasaydı belki bu şekilde bir arada olamazdık. Bizler bu Anadolu topraklarını kolay kolay terk etmeyiz. Bunu 15 Temmuz akşamı dünyaya duyurduk. Biz omuz omuza verdikçe kimse bizim ezanımıza, bayrağımıza göz dikemez” dedi.

Ayhan Ermiş: Diyanet-Sen’e Teşekkür Ediyoruz.

Çaycuma İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş de programda kısa bir konuşma yaparak bu tür etkinliklerin birlik ve beraberliğe vesile olduğu belirterek Diyanet-Sen’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 Diyanet-Sen Pikniğinde Ömer Keskin Sürprizi

Diyanette Yetkili Sendika Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliğinin düzenlemiş olduğu Piknik Programında bir de sürpriz yaşandı. Bu sürpriz bir vesile ile Zonguldak’a gelen Van İl Müftüsü Ömer Keskin’in pikniğe katılmasıydı. Karşılarında Ömer Keskin’i gören Çaycuma Diyanet-Sen’liler bu sürprizden son derece mutlu oldular. Gaziantep ili Şehitkamil İlçe Müftüsü iken Van İl Müftülüğüne atanan eski Çaycuma Müftüsü Ömer Keskin, bir selamlama konuşması yaptı. Eski personeliyle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden müftü Keskin, Çaycuma’yı çok sevdiğini, burada çok güzel eserler meydana getirdiklerini ve çok büyük dostluklarla ayrıldıklarını belirtti. Hacı Veyiszade’nin “Her gün Abdest tazeler gibi heyecan tazelemek gerekir” sözünü hatırlatan Van İl müftüsü Ömer Keskin din görevlilerinden Allah’ın dinine hizmet yolunda her zaman heyecanlarını canlı ve taze tutmalarını istedi.

Kantarcı: Diyanet-Sen’e Teşekkür Ediyorum

Diyanet-Sen’in Pikniğine katılım sağlayanlardan biri de Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ydı. Başkan Kantarcı da yaptığı selamlama konuşmasında Diyanet-Sen ve Memur-Sen İlçe temsilcisi Kenan Tunç ve yönetimine yaptıkları güzel etkinliklerden dolayı teşekkür etti.

Şube Başkanı Kulaç: Toplu Sözleşme Görüşmelerinden Yeni Kazanımlar Bekliyoruz

Diyanet-Sen Zonguldak Şube Başkanı Halil İbrahim Kulaç, Diyanet-Sen’in geçmişte elde ettiği kazanımlardan bahsederek, sendikacılığın önemini anlattı.  Kulaç, 01 Ağustosta başlayacak Toplu Sözleşmeden yeni kazanımlar beklediklerini söyledi. Memur-Sen’in masaya makul tekliflerle geleceğini belirten Halil İbrahim Kulaç, Diyanet-Sen olarak da taleplerini ilettiklerini ve takipçisi olduklarını söyledi. Başkan Kulaç, pikniği düzenleyen Çaycuma Diyanet-Sen’e teşekkür etti.

 Ercan Gönültaş: Diyanet-Sen’i kutluyorum.

Programa ulusal sanatçı Ercan Gönültaş da katıldı. Gönültaş, Diyanet-Sen ve Memur-Sen sevdalılarına senaryosunu kendisinin yazdığı ve halen yazmaya devam ettiği bir film projesini anlattı. Ercan Gönültaş etkinliği düzenleyen Diyanet-Sen’i böyle güzel bir faaliyetten dolayı kutladığını belirterek başkan Tunç ve ekibine teşekkür etti.

Baki Kalaycıoğlu’ndan Mini Konser

Çaycuma’da herkesin sevip saydığı ve Çaycuma’nın beyefendi sanatçısı olarak bilinen saz ustası Baki Kalaycıoğlu piknikte mini bir konser verdi. Kalaycıoğlu, söylediği halk türküleri ile programa renk kattı. Çaycuma Diyanet-Sen’in düzenlemiş olduğu Piknik Programı verilen ikramların ardından sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir