Kenan Tunç: “Bir milletin felaketi de, selameti de aile ile başlar”

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Yazar Kenan Tunç sosyal medyadan yaptığı açıklamada Emine Bulut isimli kadının öldürülmesine tepki göstererek Kadına Şiddeti kınadığını ve bu konuda ilgililerin acilen önlemler alması gerektiğini söyledi. Tunç yaptığı açıklamada;

“Özellikle son yıllarda yüreklerimizi yakan pek çok Emine Bulut vakaları yaşıyoruz. Bu vakalara bir yenisinin daha eklenmiş olmasından ve çocuğunun gözleri önünde bir annenin daha katledilmesinden büyük üzüntü duyuyoruz.

Emine Bulut ve onun gibi vahşice katledilen bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, onları katleden canileri şiddetle kınıyoruz.

Unutmayalım ki bir milletin felaketi de, selameti de aile ile başlar. Şiddeti önlemek amacıyla yapılan ama aile’nin korunması odaklı olmayan bütün çalışmalar su üzerine yazı yazmaktan farksız olacaktır.

Hemen belirtelim ki bu caniliği yapanlara en ağır cezalar verilmelidir. Ayrıca bu konu bir oldu bittiye getirilip geçiştirilmemelidir.

Ülkemiz insanı nasıl bu hale geldi ? Bunun temel nedenleri ve çözüm yolları nedir ?

Bu konuda öncelikle devletin ilgili bütün kurumları acilen toplanmalı ve yeni vakalar yaşanmaması İçin önemli kararlar almalı ve uygulamaya koymalıdır. Bunların en başında da aile bilinci ve aile birliğinin önemine yönelik çalışmalar olmalıdır.

O halde ailenin önemi toplumsal hafızaya çok iyi yerleştirilmeli ve aile yuvası kurulabilmesi için mutlaka bazı şartlar yerine getirilmelidir. Bu konuda yüce Rabbimizin emirleri ve sevgili Peygamberimizin tavsiyeleri mutlaka dikkate alınmalıdır.

Allah aziz milletimizin aile yapısını ve aile birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin.” dedi.

Haber: karelmashaber.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir