Kategoriler
Genel Haber

Çaycuma’da “İdlib İçin Yolun İyilik Olsun” Kampanyası Büyük İlgi Gördü

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “İdlib İçin Yolun İyilik Olsun” sloganıyla gerçekleştirilen yardım kampanyasına Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde büyük ilgi gösterildi. Çaycuma halkı kampanya kapsamında giyimden gıdaya çeşitli insani yardım malzemeleri ve gıda paketlerini Türkiye Diyanet Vakfı Çaycuma Şubesine ulaştırdı.

Toplanan eşyalar Türkiye Diyanet Vakfı Çaycuma Şubesi ve Çaycuma Müftülüğü Din görevlilerinin yanı sıra Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç ve gönüllü vatandaşlar tarafından 28.01.2020 Salı günü kamyonlara yüklendi.

Yardım malzemeleri uğurlama törenine Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun ve İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş de katıldı.

Coşgun: Hep birlikte başardık

Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun yaptığı konuşmada İdlib’e yardım etmek için başta İlçe Müftülüğümüz olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun el ele vererek kampanyaya destek verdiklerini söyledi ve kampanyaya destek veren herkese teşekkür etti.

Ermiş: Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

Diyanet Vakfı Çaycuma Şube Başkanı ve  İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş de uğurlama töreninde şunları söyledi; “ İyilik ve hayır bir irade meselesidir. İradesini İdlib başta olmak üzere mazlum ve mağdur coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine faydalı olma yolunda kullanan ilçemizin fedakâr, hayır sahibi iş insanlarına, ilçemizin manevi mimarı meslektaşlarıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Tunç: Teşekkürler Çaycuma

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç da konuyla ilgili olarak sosyal medyadan yaptığı açıklamada:

“İdlib’li mazlum ve mağdur kardeşlerimize destek için Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımızın düzenlemiş olduğu yardım kampanyasına çeşitli iletişim vasıtaları aracılığı ile Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği olarak biz de destek olmaya çalıştık. Halkımızı bu kampanyaya yönlendirme konusunda elimizden gelen gayreti gösterdik. Çaycuma’nın yardımsever insanları her zaman olduğu gibi İdlib konusunda da üzerine düşeni yaptı ve iki kamyon dolusu eşyayı Türkiye Diyanet Vakfı Çaycuma Şubemize teslim etti.

Halkımızın bu emanetlerini 28.01.2020 Salı günü değerli meslektaşlarım ve yardımsever Çaycuma’lı hemşehrilerimizle birlikte araçlara yükledik. Yüklemede yardımcı olan bütün kardeşlerimden Allah razı olsun. İnanıyorum ki emanetler en kısa sürede sahiplerine ulaşacaktır.

Bu vesile ile Çaycuma’da yapılan bu güzel organizasyondan dolayı Çaycuma Kaymakamlığımız ve İlçe Müftülüğümüz ile Türkiye Diyanet Vakfı Çaycuma Şubemiz başta olmak üzere Memur-Sen’imizin kıymetli mensuplarına ve aynı hassasiyet içinde olan değerli stk’larımıza, Çaycuma Kaymakamımız sayın Muharrem Coşgun ve İlçe müftümüz sayın Ayhan Ermiş’e, Çaycuma Müftülüğümüzün kıymetli personeli, saygıdeğer Din Görevlilerimiz ve saygıdeğer Kur’an Kursu öğreticilerimiz ile yardımsever Çaycuma’lı hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum.

Malum olunduğu üzere geçtiğimiz günlerde Elazığ ve Malatya illerimizde can ve mal kaybına yol açan büyük bir depremi yaşadık. Yüce Rabbimden depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralı olanlara acil şifalar diliyorum. Allah milletimize bir daha böyle felaketler göstermesin.

Çaycuma olarak Elazığ ve Malatya’daki depremzede kardeşlerimiz için Afad, Türkiye Diyanet Vakfı ve Kızılay gibi güzide kurumlarımız aracılığı ile nakdi yardımlarımız ve çağrılarımız devam etmektedir. Çok şükür halkımız bu konuda da oldukça duyarlı ve üzerine düşeni fazlasıyla yapmaktadır. Allah, milletimizden razı olsun.

Soğuk kış şartlarında çoluk çocuk insanlar üşümesin diye Çaycuma’da önce kermes, şimdi de aynı duygularla bağışlanan kamyon dolusu yaşam malzemesi. Sen ne güzel bir şehirsin. Teşekkürler benim güzel Çaycuma’m. Allah seni ve güzel yürekli yardımsever halkımızı her türlü tehlikelerden korusun. Verdiğimiz sadakalar dünya ve ahirette huzur ve mutluluğumuza vesile olsun inşaallah” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir