Kategoriler
Genel Haber

Ortak sevdamız Zonguldak ve Zonguldakspor

Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, Zonguldakspor’u yazdı. İşte başkan Tunç’un Zonguldakspor’a destek yazısı

Ortak sevdamız Zonguldak ve Zonguldakspor
Kenan Tunç

Tarihi büyük anılarla dolu muhteşem bir takımımız var. Hamuru madencinin alın teriyle yoğrulmuş ve bir zamanlar başarılarıyla Anadolu takımları içinde efsaneleşmiş bu takım Zonguldakspor’dur.

Zonguldaklılar olarak eski günlerimizi hatırladıkça mevcut durumumuza üzülmemek elde değildir.

Zonguldakspor adına gönlümüz yaralı, kalbimiz kırıktır ama ümitlerimiz asla bitik değildir.

Zonguldakspor taraftarı iyi günde kötü günde her zaman Zonguldakspor’un yanında olmuş, ona olan sevgisini “sokakta oynasan kaldırımda destekleriz” gibi yürek sözleriyle ifade etmiştir.

İşte bu muhteşem taraftar artık coşkuyu, heyecan ve başarıları özlemiştir.

Zonguldakspor’un başarısı geçmişte olduğu gibi bugün de ilçelerimizin en ücra köşesindeki belde, köy ve mahallelerimize hatta yurt içi ve yurt dışındaki bütün hemşehrilerimize kadar hepimizi ayağa kaldıracak ve yüzümüzü güldürecektir.

Bugün itibariyle Zonguldakspor’un muhtaç olduğu en önemli şey aidiyet duygusunun yani Zonguldaklılık ruhunun yeniden canlanmasıdır. Yani köyden kente, ilçeden beldeye Zonguldak ve Zonguldakspor sevdasını yaşamak ve yaşatmak gerekmektedir. Bu da bütün Zonguldaklılar olarak bir ve beraber olup Karaelmas diyarına ve onun efsane takımı Zonguldakspor’a sahip çıkmakla mümkün olacaktır.

Yapılacak faaliyetlerle sadece Kilimli ile Kozlu arasına sıkıştırılmış bir Zonguldaklılık bilinci değil, Devrek’ten Alaplı’ya, Ereğli’den Gökçebey ve Çaycuma’ya hatta ülkemiz ve dünyanın her köşesinde ikamet eden Karaelmas sevdalılarına kadar büyük Zonguldaklılık ruhunu yeniden canlandırmak zorundayız.

Zonguldakspor’umuzu canlandırmak ve Karaelmas Efsanesini getirmek için atılacak en önemli adım Zonguldaklılık aidiyet bilincini canlandırmaktır. Özellikle STK’lar olarak “Ortak sevdamız Zonguldak ve Zonguldakspor” diyerek yapacağımız plan, proje ve faaliyetlerle buna katkıda bulanabiliriz. Bu durum aynı zamanda içinde yaşadığımız kentin bize yüklediği önemli bir sorumluluktur.

Başka çaremiz yok. Karaelmas diyarı Zonguldak ve şanlı Zonguldakspor için bir olacağız, beraber olacağız ve inşallah özlenen günleri hep beraber geri getireceğiz.

Haydi hep beraber, Kırmızı….

08.02.2020
Kenan Tunç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir