Kategoriler
Genel Haber

ORTAK SEVDAMIZ ZONGULDAK VE ZONGULDAKSPOR

Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç, Zonguldak ve Zonguldakspor’un özlenen günlere gelebilmesi için yapılması gerekenleri yazdı. İşte başkan Tunç’un Zonguldak ve Zonguldakspor sevdası ile kaleme aldığı yazısı:

ORTAK SEVDAMIZ Zonguldak ve Zonguldakspor

ORTAK SEVDAMIZ ZONGULDAK VE ZONGULDAKSPOR’DA BAŞARI İÇİN ATILACAK İLK ADIM

Tarihi büyük anılarla dolu muhteşem bir takımımız var. Hamuru madencinin alın teriyle yoğrulmuş ve bir zamanlar başarılarıyla Anadolu takımları içinde efsaneleşmiş bu takım Zonguldakspor’dur. Zonguldaklılar olarak eski günlerimizi hatırladıkça mevcut durumumuza üzülmemek elde değildir.

Zonguldakspor adına gönlümüz yaralı, kalbimiz kırıktır ama ümitlerimiz asla bitik değildir.

Zonguldakspor taraftarı iyi günde kötü günde her zaman Zonguldakspor’un yanında olmuş, ona olan sevgisini “sokakta oynasan kaldırımda destekleriz” gibi yürek sözleriyle ifade etmiştir.

İşte bu muhteşem taraftar artık coşkuyu, heyecan ve başarıları özlemiştir.

Zonguldakspor’un başarısı geçmişte olduğu gibi bugün de ilçelerimizin en ücra köşesindeki belde, köy ve mahallelerimize hatta yurt içi ve yurt dışındaki bütün hemşehrilerimize kadar hepimizi ayağa kaldıracak ve yüzümüzü güldürecektir.

Bugün itibariyle Zonguldak ve Zonguldakspor’un başarısı için atılacak ilk adım bütün kentte “aidiyet bilinci”nin oluşturulması yani Zonguldaklılık ruhunun yeniden canlandırılmasıdır. Köyden kente, ilçeden beldeye bütün insanlarımıza Zonguldak ve Zonguldakspor’lu olmanın onur ve hazzını yaşatacak aidiyet duygusu ve bilincinin önemi anlatılmalıdır.

Yapılacak faaliyetlerle sadece Kilimli ile Kozlu arasına sıkıştırılmış bir Zonguldaklılık bilinci değil, Devrek’ten Alaplı’ya, Ereğli’den Gökçebey ve Çaycuma’ya hatta ülkemiz ve dünyanın her köşesinde ikamet eden Karaelmas sevdalılarına kadar büyük Zonguldaklılık ruhunu yeniden canlandırmak zorundayız.

Zonguldakspor’umuzu canlandırmak ve Karaelmas Efsanesini geriye getirmek için atılacak en önemli adım Zonguldaklılık aidiyet bilincini canlandırmaktır. Özellikle STK’lar olarak “Ortak sevdamız Zonguldak ve Zonguldakspor” diyerek yapacağımız plan, proje ve faaliyetlerle buna katkıda bulanabiliriz. Bu durum aynı zamanda içinde yaşadığımız kentin bize yüklediği önemli bir sorumluluktur.

Başka çaremiz yok. Karaelmas diyarı Zonguldak ve şanlı Zonguldakspor için bir olacağız, beraber olacağız ve inşallah özlenen günleri hep beraber geri getireceğiz.

Haydi hep beraber; “Kırmızııııı….”

08.02.2020
Kenan Tunç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir