Denizde Boğulan Zonguldak’lı Kuzenlerden İzzet Çorlu’da, Yusuf Çaycuma’da Toprağa Verildi

Zonguldak Çaycuma Kadıoğlu Çitmeciler Mahallesinden TTK emeklisi Sabahattin Oruç’un torunları İzzet Cihan ve Yusuf Oruç Bayramın 3. günü (23.08.2018 Perşembe) Kırklareli Kıyıköy plajında dalgalara kapılarak hayatlarını kaybetti. Arama çalışmaları sonucunda iki gencin de cansız bedenlerine Bayramın 4.günü (24.08.2018 Cuma günü) ulaşıldı. Yapılan otopsilerin ardından İzzet Cihan Çorlu’da, Yusuf Oruç ise memleketi Çaycuma Kadıoğlu Köyü Çitmeciler Mahallesinde göz yaşları içinde toprağa verildi.

Aynı zamanda Memur-Sen Çaycuma ilçe Başkanı Kenan Tunç’un da kuzenlerinin çocukları olan Yusuf ve İzzet’in cenazelerine Çorlu ve Çaycuma’da çok sayıda kişi katıldı. Tunç, bir mesaj yayınlayarak cenazeye katılanlara ve taziyede bulunanlara aile adına teşekkür etti. Başkan Tunç mesajında:

Tunç, cenazeye katılanlara ve taziyede bulunanlara teşekkür etti..

Bayramın 3.günü sevgili dayım Sabahattin Oruç’un torunlarının denizde boğuldukları haberi ile oldukça müteessir olduk. Ama Rabbimizden gelene de razı olarak “Allah’tan geldik yine ona döneceğiz” diye yine ona sığındık.  Çünkü biliyor ve inanıyoruz ki canlar bedenlerde Rabbimizin bir emaneti ve vakti geldiğinde herkes bu emaneti teslim edecektir. Yüce Mevlamızın da buyurduğu gibi “Her can mutlaka ölümü tadacaktır.” İşte İzzet ve Yusuf’umuz için bu emir Kırklareli Kıyıköy Plajında tecelli etmiş onlar ahirete irtihal etmişlerdir. Mekanları cennet olsun inşaallah. Allah anne babalarına ve bütün yakınlarına, hepimize sabırlar versin. 

Sevgili gençlerimizin cenazeleri bir gün sonra Rabbimizin inayeti ile denize girdikleri mevkide bulundu.

Yapılan otopsilerin ardından Çorlu’da ikamet eden sevgili kuzenim Nahide-Metin çiftinin sevgili evlatları İzzet’imiz Çorlu’da toprağa verildi. Çerkezköy’de ikamet eden sevgili kuzenim Aydın-Gülten çiftinin sevgili evlatları Yusuf yeğenimizi de Çaycuma Kadıoğlu Köyü Çitmeciler Mahallemizde dualarla toprağa verdik.

Bu acılı günde cenazeye katılarak bizzat yanımızda olan Çorlu’daki değerli hemşehrilerimize ve Çorlu ve Çerkezköy’lü dostlarımıza, Çaycuma’da Yusuf’umuzun cenazesine katılan Gaziantep Şahinbey İlçe Müftüsü eski Çaycuma müftümüz sayın Mahmut Rauf Arcaklıoğlu ve Çaycuma İlçe Müftüsü sayın Ayhan Ermiş hocalarıma, değerli meslektaşlarıma, Çay-Der Başkan yardımcısı sayın Erkan Üstüntaş ve Bem-Bir-Sen İl Başkanı sayın Veysel Özkan ‘a, cenazemize Çorlu, Çerkezköy ve Çaycuma’mızın çeşitli yerlerinden katılan çok değerli dost ve akrabalaramıza ve çeşitli iletişim araçları ile taziyelerini bildiren herkese sevgili dayım Sabahattin Oruç ve sevgili kuzenlerim adına teşekkür çok ediyorum. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.

İzzet Cihan (20), Çorlu’da Toprağa Verildi
Yusuf Oruç (23), Çaycuma Kadıoğlu Köyü Çitmeciler Mahallesinde Toprağa verildi..
Çaycuma Müftüsü Ayhan Ermiş Yusuf Oruç’un evinin önünde dua etti..
Yusuf Oruç’un Cenaze Namazını Eski Çaycuma, şimdiki Gaziantep Şahinbey ilçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu Kıldırdı..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir