Çaycuma Memur-Sen’den Yemen’e Destek Çağrısı

Diyanet-Sen Zonguldak Şube Başkan Yardımcısı ve Memur-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Kenan Tunç, bütün üyelerini ve konuya duyarlı herkesi Yemen’e destek vermeye çağırdı.

Başkan Tunç, sosyal medyadan yaptığı çağrılarda bütün üyelerini ve bu konuya duyarlı olan herkesi Türkiye Diyanet Vakfı’nın Yemen’e destek için açtığı bağış kampanyalarına destek vermeye davet etti.

İşte Memur-Sen ve Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç’un Yemen’e Destek Çağrısı:

“Yemen’de bir insanlık dramı yaşanıyor. Yemen’de sadece çocuklar değil insanlık ölüyor. Önümüzdeki günlerde milyonlarca insanın hayatından endişe ediliyor. Mazlum ve mağdurların ümidi diğer mazlumlar gibi yine Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve necip milletimizdir.

Peygamber efendimizin mübarek sözlerinden biliyor ve inanıyoruz ki  “Az sadaka çok belayı defeder”. Bizler işte böyle düşeni kaldıran ve darda olan yardım eden sadaka kültürüne sahip büyük bir inancın mensuplarıyız. Bu inançla devlet ve millet olarak Suriye başta olmak üzere nice mazlum ve mağdurlara kucak açtık ve onlarla ekmeğimizi suyumuzu bölüştük. Kim bilir belki de bu yardımlar sayesinde yüce Allah  aziz milletimizi 15 Temmuz’da büyük bir uçurumun kenarından kurtardı. Allah tekrarlarından muhafaza buyursun.

Şimdi sıra Yemen illerinde !
Sıra Veysel Karani’nin memleketinde!
Sıra bundan yaklaşık bir asır önce gidip de gelemeyen kınalı kuzularımızın, kahraman ecdadımızın medfun bulunduğu yolları yokuşlu Yemen topraklarında!

Başta kıymetli üyelerimiz olmak üzere konuya duyarlı saygıdeğer bütün halkımızı kanayan yaramız Yemen’e destek olmaya davet ediyoruz.

Haydi devletimizin en güzide kuruluşlarından biri olan Türkiye Diyanet Vakfımızın başlattığı “10 TL” bağış kampanyasına destek verelim.

YEMEN yazıp 5601’e bir sms atalım. Yemen’li kardeşlerimize sahip çıkalım.

Gün Yemen’e destek olma günüdür. Unutmayalım ki Yemen’e sahip çıkmak kendimize sahip çıkmaktır.

Çünkü eski bir Osmanlı şehri ve halen içinde nice şehitlerimizin yattığı topraklar olmasından dolayı Yemen biz, Biz Yemen’iz !”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir